Lokalna społeczność

Korporacja Budowlana Doraco wspiera lokalne organizacje i społeczności, szczególny nacisk kładąc na działania w Oliwie, dzielnicy, w której ma swoją siedzibę.

Z okazji jubileuszu 25-lecia spółki i 90. rocznicy włączenia Oliwy do Gdańska, Doraco zainicjowało, ufundowało i zbudowało pierwszy w Trójmieście ogród z elementami sensorycznymi.  Z dniem otwarcia, 9 lipca 2017 r. na mocy porozumienia, opiekę nad ogrodem przejął Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

 

Doraco stale współpracuje z sąsiadującym Przedszkolem nr 39 organizując wspólne akcje. Od 2015 roku przedszkolaków regularnie odwiedza maskotka wiewiórka, proponując gry i zabawy związane z aktualną porą roku, świętami itp.

 

Co roku firma bierze udział w akcji charytatywnej "Zeszyt dla ucznia".

Od 2013 roku Korporacja Budowlana Doraco przekazuje darowiznę na rzecz organizacji kolejnych edycji „Wieczoru Marzeń w zoo”, który odbywa się zawsze w czerwcu w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Wybrzeża w Gdańsku.

W 2008 roku Doraco wsparło realizację programu "Junior EURO CUP 2012 Gdańsk", którego założeniem byłą budowa i modernizacja boisk szkolnych i osiedlowych. W ramach darowizny Doraco powstało nowoczesne boisko sportowe położone na terenie Szkoły Podstawowej nr 79 w Gdańsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimnazjum Nr 20 im. Hanzy

 

Firma wsparła Stowarzyszenie „Stara Oliwa” w pracach remontowych mających na celu doprowadzenie siedziby Stowarzyszenia przy Starym Rynku Oliwskim 15 w Oliwie (założenie Domu Zarazy) do stanu używalności - wyremontowanie zachodniej elewacji budynku.

Pracownicy spółki regularnie biorą udział w akcjach pomocowych na rzecz hospicjów, schronisk dla zwierząt, a także w "Szlachetnej paczce".

Copyright 2021 Korporacja Budowlana Doraco

cookies