Rosehill Rail - przejazdy torowe

DORACO Infrastruktura Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem systemu przejazdów torowo-drogowych Rosehill Rail na terenie Polski.

 

 

Rosehill Rail jest częścią grupy Rosehill Polymers. Oferuje przede wszystkim przejazdy torowo-drogowe, znane na rynku kolejowym od prawie 20 lat.

Rosehill Rail rozwija technologię gumowych przejazdów torowo-drogowych od 1999 roku. Produkty są dostępne na całym świecie poprzez międzynarodową sieć dystrybutorów. Posiadają akceptację brytyjskiego zarządcy infrastruktury kolejowej - Network Rail i wielu innych instytucji kolejowych.

Przejazdy gumowe Rosehill Rail są z powodzeniem stosowane na liniach kolejowych, tramwajowych, w zajezdniach czy zakładach przemysłowych.

Technologie rozwijane przez Rosehill Rail wsparte są ponad 30-letnim doświadczeniem grupy Rosehill Polymers w rozwijaniu produktów gumowych i poliuretanowych. Wieloletnia bliska współpraca z przemysłem kolejowym na całym świecie, pozwoliła na zgromadzenie obszernej wiedzy i bogatego doświadczenia, pozwalającego na oferowanie szerokiego wachlarzu produktów. Dzięki temu Rosehill Rail jest w stanie stworzyć indywidualne rozwiązania spełniające wymagania każdego klienta.

Za sprawą realizacji programu ciągłego doskonalenia, Rosehill Rail udało się skrócić czas produkcji oraz stworzyć nowe systemy i rozwiązania dostosowane do zróżnicowanych warunków drogowych, jak również opracować innowacyjne produkty, takie jak panele Anti-Trespass – zaprojektowane do zapobiegania wtargnięciom ludzi i zwierząt na tory.

Prostota rozwiązania, wszechstronność zastosowań i krótki czas montażu przyczyniają się do stale rosnącej popularności systemu przejazdów gumowych na liniach kolejowych i tramwajowych na całym świecie.

Rodzaje produktów:

System przejazdów CONNECT – przejazdy wykonane z płyt gumowych sprężonych prętami, przystosowane do ciężkiego ruchu kołowego o dużym natężeniu;

System przejazdów BASEPLATED – przejazdy wykonane z płyt gumowych łączonych i mocowanych do toru za pomocą systemu blach mocujących. Przeznaczone przede wszystkim do stosowania na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów;

Przejazdy typu TAP – bazujące na systemie BASEPLATED, przejazdy przeznaczone do wjazdu pojazdów technicznych na torowisko. Szybkie w montażu i demontażu, możliwe do wbudowania w trudnych miejscach, takich jak rozjazdy i skrzyżowania torowe. Doskonałe do stosowania zarówno jako rozwiązanie stałe jak i tymczasowe;

  • Stosowane przy przejazdach typu Rosehill Rail gumowe belki krawędziowe są alternatywnym rozwiązaniem dla powszechnie używanych betonowych belek. Zapewniają wytrzymałość w trakcie użytkowania, będąc jednocześnie łatwiejsze w montażu i transporcie;

Panele ANTI-TRESPASS – system zapobiegający wkraczaniu na torowisko w niedozwolonym miejscu. Stosowany w torach, na krańcach peronów i we wszystkich miejscach gdzie należy utrudnić dostęp pieszy, a nie można zastosować zwykłego ogrodzenia.

  • Rosehill Rail oferuje również zestawy narzędzi i sworzni montażowych wraz zawiesiami, przystosowany do szybkiego i bezpiecznego montażu produktów Rosehill Rail.

fot. Doraco: Montaż przejazdu gumowego na torowisku tramwajowym. Przebudowa układu drogowego dla kompleksu Forum Gdańsk. Generalny Wykonawca: Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

fot. Doraco: Montaż przejazdu gumowego na torowisku tramwajowym. Przebudowa układu drogowego dla kompleksu Forum Gdańsk. Generalny Wykonawca: Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Doraco: Gotowy przejazd gumowy na torowisku tramwajowym, przeznaczony dla ruchu pieszego. Przebudowa układu drogowego dla kompleksu Forum Gdańsk. Generalny Wykonawca: Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

Informacje o składaniu zamówień:

Wszystkich zainteresowanych ofertą prosimy o przesłanie zapytania ofertowego wraz z dokumentacją projektową i specyfikacją torowiska oraz drogi w miejscu budowy rozjazdu.

Przed realizacją zamówienia, na podstawie otrzymanej dokumentacji, zostają przygotowane rysunki montażowe przejazdów, które zostaną przesłane do akceptacji klienta.

Kontakt:

Inż. Michał Gontarczyk

Tel. kom.: +48 608 695 083
E-mail: przejazdy@doraco.pl

   Folder informacyjny Rosehill Rail

 

 

 

Copyright 2021 Korporacja Budowlana Doraco

cookies