Mecenat i sponsoring

Dobrą tradycją Korporacji Budowlanej Doraco jest pomaganie najbardziej potrzebującym a także wspieranie rozwoju kulturalnego regionu oraz działania na rzecz społeczności lokalnych.

W 2014 roku Doraco podarowało dla Muzeum Bursztynu kolekcję 6 wyjątkowo rzadkich i oryginalnych zabytkowych obiektów z bursztynem. Pozyskana kolekcja jest niezwykle cennym nabytkiem złożonym z bursztynowych artefaktów pochodzących z XIX i XX w.

W 2011 roku firma Doraco przekazało do Muzeum Narodowego w Gdańsku obraz "Portret młodego mężczyzny" autorstwa holenderskiego malarza Peetera Danckersa de Rij. Dzieło powstało w 1640 roku i jest przykładem barokowego malarstwa portretowego.

W latach 2010 - 2016 Doraco było sponsorem festiwalu Pamiętajmy o Osieckej odbywającego się co roku w Teatrze Atelier w Sopocie.

Teatr Atelier w Sopocie im. Agnieszki Osieckiej

W 2012 roku Doraco wsparło wydanie „Encyklopedii Gdańska”, będącej wielkim przedsięwzięciem edytorskim i naukowym. To pierwsze w historii Gdańska całościowe kompendium wiedzy, ukazujące obraz miasta od zarania dziejów do współczesności.

Korporacja Budowlana Doraco była także mecenasem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina.

Copyright 2021 Korporacja Budowlana Doraco

cookies